П'ятниця, 16 листопада 2018

Запропонуйте щось...

Натискайте та дивіться, що ми можемо Вам запропонувати згідно з Вашим віком або віком Вашої дитини!

 


 

Навчальні послуги

  

Підготовчі послуги

Неробочі дні

Неробочі дні протягом календарного року:

 

1. День знань - 1 вересня

2. День захисника України - 14 жовтня

3. Новий рік – 31 грудня - 1, 2 січня (3 дні)

4. Різдво - 7 січня
5. Міжнародний жіночий день - 8 березня

6. Міжнародний день солідарності - 1 травня

7. День Перемоги - 9 травня

8. Великдень (2 дні)
9. 
Поминальний день (1 день)
10. 
Трійця (2 дні)

11. День Конституції - 28 - 29 червня 

12. День Незалежності - 24 - 25 серпня

Мапа сайту

Нам 11 років!!!

16 лютого - наш День народження!

Шостка - 11 років з Вами

Конотоп, Кролевець - 5 років разом

Літо з "AB-Lingvo" - 3-й лист. "Як привчити дитину займатися домашніми справами?"


    Вітаємо вас у нашій новій розсилці "Літо з "AB-Lingvo" від навчального центру "AB-Lingvo"

   в  Шостці, Конотопі, Кролевці! Ми, як і обіцяли, приготували для вас багато цікавої інформації.

   Також на вас та ваших діточок  чекають конкурси та призи. Читайте з інтересом,

   пізнавайте нове, отримуйте чудові результати.


Kaileena, автор циклу статейСьогодні наша тема про те, як навчити дитину займатися домашніми справами.


   

Як привчити дитину займатися домашніми справами?

 

Всі батьки сподіваються, що їх дитина виросте справжнім помічником у будь-якій справі. Але найчастіше сподівання не справджуються. Часто можна почути розповіді про те, що син або донька радше проведуть час перед монітором комп’ютера або підуть на прогулянку з друзями, ніж допоможуть прибрати в квартирі або сходять за продуктами до крамниці. Та що вже казати, інколи дитину не примусиш навіть поскладати на місце свої іграшки та розібрати гори з підручників та зошитів на робочому столі. Чому це відбувається і що робити,  щоб подібна проблема не виникла у майбутньому, ми розглянемо у черговому номері нашої розсилки. 

 

 

 

 

Чому діти не бажають допомагати у веденні домашніх справ

 

Як би дивно це не звучало, але найчастіше самі батьки, зовсім того не бажаючи, підштовхують дитину до такої поведінки. І справа не тільки в тому, що деякі мами й татусі не примушують своїх нащадків займатися домашніми справами з раннього дитинства, як, можливо, подумають деякі наші читачі. Наприклад, якщо миття посуду чи інша домашня робота призначається в якості покарання за яку-небудь провину, то не факт, що ваша дитина по «добрій волі» захоче допомагати вам. А зараз розглянемо всі випадки докладніше, щоб уникнути подібних помилок.

  

 1. Малюки часто повторюють те, що роблять дорослі. Тому, не варто вимагати від дитини акуратності, якщо дорослі своїм прикладом показують протилежну поведінку. І навпаки, якщо малеча буде бачити, що ви слідкуєте за порядком і тримаєте все в чистоті, то дитина змалечку засвоїть, що потрібно прибирати за собою.
 2. Часто буває так, що дітлахи, побачивши як матуся готує обід або миє посуд, бажають теж спробувати це робити. Але батьки, побоюючись наслідків такої «допомоги», забороняють дітям втручатися в свої справи. Не варто цього робити, інакше дитина втратить інтерес до виконання домашніх справ у майбутньому. Краще нехай малюк спробує, навіть якщо потім вам доведеться виправляти «помилки» юного помічника.
 3. Не підвищуйте голос на дитину, якщо в неї не виходить зробити все належним чином. Навіть коли результат, м’яко кажучи, вас не порадував, потрібно похвалити малюка.  По-перше, він ще тільки навчається виконувати якусь роботу, а по-друге, важливо, щоб не зникло бажання допомагати вам.
 4. Часто людина, яка в дитинстві через певні обставини (батьки були змушені багато працювати, неповна сім’я тощо) була змалечку завантажена домашньою роботою, вважає, що в неї не було нормального дитинства. Уже в дорослому віці, будучи батьками, такі люди зазвичай не поспішають навантажувати своїх нащадків прибиранням, миттям посуду та іншими подібними заняттями. Але це також не вірно, тому що син або донька починають сприймати подібний розвиток подій, як належне. Дитина повинна усвідомлювати, що матусі й таткові потрібна допомога в домашніх справах.
 5. Інколи виникає протилежна проблема: від малюка вимагають виконання роботи, яка йому ще не під силу. Привчити дитину до праці – це не означає, що вона у шестирічному віці повинна виконувати майже всю домашню роботу. Це може призвести до серйозних конфліктів і непорозумінь у підлітковому віці, коли ваша дитина побачить, що однолітки не так завантажені веденням домашніх справ та в них залишається вільний час для своїх інтересів. Тому не вдавайтеся до крайнощів!
 6. Як вже було сказано вище, не використовуйте виконання домашніх справ у якості покарання. Краще, щоб малеча сама була зацікавлена вам допомагати.

 

З якого віку і яким чином краще долучати дитину до домашніх справ

  

Звісно, чим раніше зацікавити малюка допомагати вам, тим краще. Психологи стверджують, що оптимальний вік – 2,5 роки. Але нічого страшного, якщо ваша дитина трохи старша, привчати до праці можна в будь-якому віці.

 


Практичні поради

 

 1. Поки дитинка ще занадто маленька, щоб допомагати вам, можна пояснювати, що необхідно прибирати та наводити порядок в оселі (робіть це за допомогою гри). Придбайте набір іграшкового посуду, виділіть дитині маленький совочок та віник для «прибирання». Також потрібно привчати малечу складати іграшки на місце. Оберіть для їх зберігання велику коробку з картону, щоб малюку було зручно там усе складати.
 2. Діти у віці від трьох років бажають самі виконувати «дорослу» роботу. В жодному разі не забороняйте це дитині, тому що, згідно з порадами психологів, важливо, щоб вона проявляла самостійність, відчула свою значимість. У такому випадку в старшому віці можна уникнути багатьох проблем. Дозволяйте допомагати вам під час прибирання, навіть якщо після підмітання підлоги весь бруд залишиться на місці, а маленького помічника доведеться терміново відправляти на водні процедури.
 3. Щоб заохотити дитину до ведення домашніх справ, деякі батьки вдаються до грошових заохочень. Це доволі спірне питання, думки психологів з цього приводу розходяться. Одні стверджують, що такий підхід навчає дитину ринковим відносинам та основі ведення бізнесу, що суттєво допоможе краще влаштуватися у дорослому житті. Але, в той же час, інші спеціалісти попереджають про небезпеку, що дитина виросте бездушним «споживачем», який буде вважати, що людські почуття та прихильність можна купити за гроші. Тому, якщо ви обрали саме цей спосіб трудового виховання для своєї дитини, пам’ятайте про те, що істина, як завжди, десь посередині. Щоб син або донька не надавали такого великого значення грошам, можна домовитися про «оплату» тільки якоїсь окремої роботи. І нагадуйте про те, що допомагати батькам потрібно не заради винагороди.
 4. Щоб не виникало непорозумінь, обговоріть з дитиною, що буде входити у її щоденні обов’язки окрім прибирання власної кімнати. Щоб виконання домашніх справ не перетворювалося на «каторгу», можна обговорити, хто в який день миє посуд або ходить на прогулянку з домашнім улюбленцем, тобто скласти такий собі «графік чергування». Але одна умова: правил повинні дотримуватися всі члени родини!
 5. Обов’язково хваліть дитину, це дуже важливо. Якщо цього не робити, маленькому помічникові стане нецікаво займатися домашніми справами. Для дітлахів є дуже важливим схвалення батьків. Якщо щось виконано не так, як треба, не сваріть дитину, спокійним тоном пояснюйте, як правильно робити. 
 6.  

 

Отже, головне – це щоб дитина усвідомила, що за собою потрібно прибирати, тримати будинок у чистоті. Дані навички простіше набути у ранньому віці, коли малеча намагається довести свою самостійність. Також не забувайте про те, що дуже велике значення має приклад дорослих.

 

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виховати справжнього помічника.

 

www.ab-lingvo.org.ua - сайт нашого навчального центру. В нас на ресурсі дуже багато статей, що стосуються дитячої тематики. Заходьте, читайте, коментуйте!

В нашому навчальному центрі "AB-Lingvo" діють чудові знижки на навчання.

Також в нас працює літній пізнавальний дитячий табір. Знижки для ваших діток!

 

Також читайте нашу минулорічну розсилку "Обучение и воспитание с "AB-Lingvo". Натисніть тут..

 

Щоб відписатися, надішліть у відповідь на цього листа "відписатися". 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Контакти / м.Шостка

  (066) 712-99-10

     (096) 397-98-01       

Наше місцезнаходження

Контакти / м.Конотоп

     (096) 985-54-60      

          (095) 402-88-51

 Наше місцезнаходження

Контакти /м.Кролевець

     (096) 985-54-60      

          (095) 402-88-51

Наше місцезнаходження

Пошук по сайту

Запишіть нас...

Щоб записатися до нас на заняття самому або записати свою дитину, натисніть кнопку нижче!


 

Ми у Facebook

 

 Паблік Навчального

 центру "AB-Lingvo"

 https://ablingvostudy

 

 Робота в

 "AB-Lingvo"

 https://ablingvowork

 

 Здоровий Спосіб

 Життя

 https://everhealthylife

Вакансії "AB-Lingvo"

У нас є вакансії. 

 

Відвідайте ось цю сторінку!

 

У зв'язку з розширенням Навчальний центр

"AB-Lingvo" оголошує набір учителів:


англ., нім., польської, італійської, укр. мов, математики, фізики, історії початков. школи, ін. предметів. 


Робота в Шостці, Конотопі, Кролевці.

 

 


Телефонуйте прямо зараз:

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

 

Вход для сотрудников