П'ятниця, 16 листопада 2018

Запропонуйте щось...

Натискайте та дивіться, що ми можемо Вам запропонувати згідно з Вашим віком або віком Вашої дитини!

 


 

Навчальні послуги

  

Підготовчі послуги

Неробочі дні

Неробочі дні протягом календарного року:

 

1. День знань - 1 вересня

2. День захисника України - 14 жовтня

3. Новий рік – 31 грудня - 1, 2 січня (3 дні)

4. Різдво - 7 січня
5. Міжнародний жіночий день - 8 березня

6. Міжнародний день солідарності - 1 травня

7. День Перемоги - 9 травня

8. Великдень (2 дні)
9. 
Поминальний день (1 день)
10. 
Трійця (2 дні)

11. День Конституції - 28 - 29 червня 

12. День Незалежності - 24 - 25 серпня

Мапа сайту

Нам 11 років!!!

16 лютого - наш День народження!

Шостка - 11 років з Вами

Конотоп, Кролевець - 5 років разом

"Підвид "Дитина успішна". Тема № 22. Навіщо тобі цеглина у кишені

 

Шановний учню! Або студенте! Або вже дорослий! Але не менш шановний.)) Читай рекомендації даної рубрики та ділися ними зі своїм оточенням. Ця умова обов'язкова! Коли віддаєш сам – отримуєш набагато більше. Нехай усі оточуючі стають кращими разом з тобою. Разом же цікавіше, продуктивніше та корисніше. І… цього не розповідають у школі.

 

Про що йтиметься у цій статті? Сьогодні розповімо про те, як дієво та надовго запам’ятовувати будь-яку інформацію. Відтепер тобі не потрібні будуть списки покупок, коли ти йтимеш до магазину, не треба буде зазубрювати слова іноземної мови, ти не забуватимеш про важливі події, домовленості, зустрічі… Якщо користуватимешся наступними знаннями. Вони не нові, не вигадані автором. Мета автора – донести до тебе знання, показати шлях до запам’ятовування, зробити розумнішим, більш обізнаним та також – віддаючи повернути собі більше.

 

 

Сьогодні ми познайомимося з дієвими техніками запам’ятовування. Не будемо «блукати довкола», перейдемо до найважливішого.

 

Як запам’ятовувати цифри та дати?

 

Є така техніка закодованих букв. Беремо ряд цифр «0 1 2 3 4 5 6 7 8 9» та присвоюємо кожній з них першу букву, на яку вони починаються, наприклад, «0» - це «н», «1» - це «р» (раз – нам потрібні лише приголосні, тому – «р»), «2» - «д» і так далі. Таким чином, у нас виходить «н р д т ч п ш с в м». Остання «б» - це «маса», тобто дуже багато, бо якщо цифрі «9» присвоїти букву «д» - це вже буде друга «д», яка вже присвоєна «2». Вивчи цю таблицю не гірше за таблицю множення!

 

Як це працює? – Нам треба запам’ятати число «739812». Розбиваємо число на парні цифри: «73-98-12». Далі кодуємо цифри буквами за кодом вище: «73» - це «ст» (можна з цього скласти слово «СТо»), «98» - це «мв» (МаВпа), «12» - це «рд» (РяД). Що у нас вийшло? – «Сто мавп сиділи в ряд».

 

Техніка «гачків» станеться нам у нагоді, якщо нам треба запам’ятати список покупок. Гачки – це те, за що ми чіпляємося при запам’ятовуванні. Кожна цифра нагадує за своїм образом якийсь предмет або якість предмета. Наприклад: 1 – палка, 2 – гусак, 3 – хвилі, якщо її покласти горизонтально, 4 – стілець (якщо перевернути догори ногами), 5 – якщо добре уявити, побачимо яблучко (низ цифри «5») та паличку з листочком (верхня частина цифри), 6 – консервна банка з відкритою кришкою (схожа на букву «б»), 7 – коса (косити траву), 8 – два кільця, склеєних одне з одним, 9 – повітряна кулька на ниточці, 0 – сонце.

 

Отже, йдемо до магазину. Мені треба купити 1 – банани (схожі на «1»), 2 – курятину (схоже на гуся), 3 – молоко (хвилі – це рідина, як і наш продукт харчування), 4 – сир з родзинками (чотирикутна упаковка сирка), 5 – яблука, 6 – рибну консерву, 7 – зелену цибулю (косити її косою буду, бо багато треба), 8 – зефір (2 склеєних частини-кільця), 9 – подарунок на день народження (зв’язок з кулькою), 0 – бублики. Образи можуть бути зовсім іншими, це те, що тобі уявляється, коли бачиш цифру і в залежності від того, що треба купити.

 

Під цифрою «10» можуть бути яйця (10 штук), 11 – 2 пляшки «Коли», 12 – набір чашок (12 штук у наборі), 13 – пляшка (1) якоїсь рідини (3), 14 – багетний хліб, 4 штуки… Усе, що малює уява: 2 – це може бути гусак, який несе на своїй спині пачку чаю, 1 – шматочки м’яса, нанизані на шампур, 4 – будь-які продукти, що лежать на стільці (4 ніжки і спинка, якщо цифру перевернути догори ногами).

 

Як запам’ятати імена та прізвища?

 

Наприклад, до нас прийшов телемайстер ремонтувати телевізор. Його звуть Семен. Для запам’ятовування можна застосувати методику асоціації зі знайомим або відомим. Якщо у мене Семеном звуть мого двоюрідного брата, то я пов’язую телемайстра саме з ним, бо мій брат любить дивитися телевізор. Шукаємо щось спільне між цими двома людьми.

 

Прізвище «Тарасенко» можна запам’ятати, як похідне від імені «Тарас» (Тарас Шевченко). Чому Шевченко? – Тому що цей, наш Тарасенко, пише вірші та малює картини (це робив і Шевченко).

 

Як запам’ятовувати іноземні слова?

 

Для цього є метод фонетичних асоціацій. Слова іноземної мови (розглядатимемо на прикладі англійської) нагадують частково слова нашої мови. Look – це лук, тобто в перекладі – «дивитися», а дивитися на лук (цибулю), коли її ріжуть, не дуже добре. Tree- три, в перекладі «дерево». Уявляємо три дерева на пагорбі. Candle – кандали. Переклад – «свічка». Арештанти в кандалах раніше писали листи рідним при свічках.

 

Як не забути про подію?

 

І до чого тут цеглина у кишені? Йдеться про цеглину «на пам’ять», щоб не забути. Кажуть, «щоб не забути – цеглину до кишені поклади». Звісно, це жарт, але частково! Це дієвий метод речових нагадувань. Це як нагадування на телефоні, тільки через предмети, які можна класти до кишені. Цей метод годиться для нагадування про події, які мають відбутися у найближчому майбутньому, які не виходять за межі сьогоднішнього дня.

 

Якщо нам треба сходити до бібліотеки – кладемо до кишені список книжок, які треба узяти, при чому до такої кишені, якою користуємося найчастіше. Вийматимете носову хустинку – випадатиме і список. Поки його не позбудетеся (не сходите до бібліотеки), доти він вас «турбуватиме».

 

Треба зустрітися з друзями та віддати диски – поклади диски до уявної кишені (вони можуть не влізти до звичайної, справжньої). Цією уявною кишенею може бути сумка. Носити з собою купу дисків не зручно, проте позбудешся їх якнайшвидше.

 

Мама попросила попрацювати у городі – постав посеред кімнати кросівки та розклади одяг для перевдягання. Прийдеш зі школи – одразу згадаєш, що обіцяв.

 

Методів запам’ятовування насправді безліч. Ми розглянули лише кілька з них. Якщо цікаво, шукай в мережі «мнемотехніка». Це наука про запам’ятовування будь-чого. Без перебільшень. Відкриєш для себе ще безліч нового та цікавого. Цього не навчають у школі. Бери від життя сам усе, що зможеш. Воно, життя, - твоє і нічиє більше. Керуй ним сам. А я, автор цієї рубрики, намагатимуся тобі у цьому допомогти.

 

Чиж М.В.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Контакти / м.Шостка

  (066) 712-99-10

     (096) 397-98-01       

Наше місцезнаходження

Контакти / м.Конотоп

     (096) 985-54-60      

          (095) 402-88-51

 Наше місцезнаходження

Контакти /м.Кролевець

     (096) 985-54-60      

          (095) 402-88-51

Наше місцезнаходження

Пошук по сайту

Запишіть нас...

Щоб записатися до нас на заняття самому або записати свою дитину, натисніть кнопку нижче!


 

Ми у Facebook

 

 Паблік Навчального

 центру "AB-Lingvo"

 https://ablingvostudy

 

 Робота в

 "AB-Lingvo"

 https://ablingvowork

 

 Здоровий Спосіб

 Життя

 https://everhealthylife

Вакансії "AB-Lingvo"

У нас є вакансії. 

 

Відвідайте ось цю сторінку!

 

У зв'язку з розширенням Навчальний центр

"AB-Lingvo" оголошує набір учителів:


англ., нім., польської, італійської, укр. мов, математики, фізики, історії початков. школи, ін. предметів. 


Робота в Шостці, Конотопі, Кролевці.

 

 


Телефонуйте прямо зараз:

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

 

Вход для сотрудников