Ми у Facebook

Паблік Навчального центру “AB-Lingvo” https://ablingvostudy

Робота в “AB-Lingvo” https://ablingvowork

Здоровий Спосіб Життя https://everhealthylife

Пошук

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Архів

6 корисних порад, як уникнути конфліктів з підростаючим поколінням

Останнім часом вам стало важко знаходити спільну мову з сином або донькою… Вас починає хвилювати, що завжди слухняна дитина раптом стала неврівноваженою та впертою, почала сперечатися зі старшими та взагалі поводиться жахливо. А ще дратує цей незрозумілий зовнішній вигляд та бажання пофарбувати волосся у яскраво-рожевий колір! «Що це трапилось, та як тепер бути?» – подібне питання часто ставлять перед собою батьки тинейджерів.

А причина такої поведінки криється в тому, що діти дорослішають та починають вимагати від батьків більше самостійності, демонструвати своє «я». Але досить часто матуся й татусь не поспішають бачити в підлітку особистість, що має право на власну думку. Ось так і починаються конфлікти в родині. Так що ж робити, щоб не псувати нерви ні собі, ні дитині? 

1. Менше контролюйте підлітка. Ваша дитина вже достатньо доросла, щоб приймати самостійні рішення. Просто дайте зрозуміти, що ви не будете сильно втручатися в її справи, але завжди готові допомогти порадою в разі потреби.

2. Дайте змогу дитині відчути її значимість, покажіть, що її думка для вас важлива. Долучайте підлітка до обговорення побутових питань на сімейних нарадах. Навіть якщо дитина неправа, вислухайте її точку зору та м’яко поясніть, у чому вона помиляється.

3. Виховуйте особистість, яка має власну думку та здатна її відстояти! Звісно, дуже зручно, коли дитина завжди слухняна та покірно виконує все, що скажуть батьки. Але це так здається тільки на перший погляд, згодом можуть виникнути зовсім неочікувані проблеми. По-перше, ви ризикуєте виростити інфантильну особу, яка все життя просидить у вас на шиї, тому що так і не навчиться приймати рішення самостійно. А друга небезпека – це несподіваний бунт у більш старшому віці, коли ваші син або донька розпочинатимуть доросле життя. А це витерпіти буде вже значно важче, можна назавжди зіпсувати стосунки.

4. Схвалюйте прояви самостійності! Якщо дитина висловила бажання самотужки назбирати гроші на новий мобільний телефон або модні джинси, не заперечуйте, давайте поради, як швидше досягти мети. Якщо підліток хоче влаштуватися на роботу задля здійснення мрії, не забороняйте це в жодному разі. А щоб робота не заважала навчанню, краще пошуками вакансій зайнятися на канікулах. Поміркуйте разом з дитиною, який вид діяльності обрати, допоможіть з працевлаштуванням.

5. Не насміхайтеся над музичними вподобаннями, зовнішнім виглядом та захопленнями підлітка. Так, звісно, за часів вашої юності все було не так. Це не значить, що сьогоднішня молодь остаточно зіпсована, просто вона інша. Згадайте, як вас та ваших друзів свого часу критикували старші люди. Правда, це дратувало і ще більше хотілося робити все навпаки?) Ось і з вашою дитиною така ж історія. У жодному разі не забороняйте дитині слухати улюблену музику, вішати плакати з фотографіями артистів у своїй кімнаті, обирати самостійно одяг. Але якщо зовнішній вигляд все ж таки виходить за рамки пристойності, а гучність музики перевищує дозволений рівень, то роз’яснювальну роботу все ж треба провести. Пояснюйте доньці, що косметикою зловживати не варто, а сукні з декольте та короткі спідниці в школу вдягати неприпустимо. А син нехай зачекає з ідеєю зробити круте татуювання, поки не подорослішає. А до того часу хлопець напевно забуде про це неподобство))).

6. Якщо все таки ситуація виходить з під контролю, й порозумітися не вдається, потрібно звернутися за допомогою до психолога. Спеціаліст проведе роботу як з підлітком, так і з батьками, адже, як відзначають вчителі навчального центру «AB-Lingvo», конфліктну ситуацію створюють обидві сторони.

І, найважливіше – довіряйте своїй дитині, тоді вона буде з усіма своїми переживаннями та проблемами поспішати до вас, а не сидіти з пляшкою пива в сумнівній компанії в якому-небудь барі або дворі. Ніколи не зіб’ється з правильного шляху той, в кого батьки – найкращі друзі й порадники в будь-якій життєвій ситуації. Тому давайте ставитися з розумінням і повагою один до одного.

Kaileena

Поширити:

Залишити відповідь

Наші контакти

Контакти / м.Шостка

(096) 397-98-01

(066) 712-99-10

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

____________________

Контакти / м.Конотоп

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

Перетелефонуйте мені

НЕРОБОЧІ ДНІ ПРОТЯГОМ КАЛЕНДАРНОГО РОКУ:

  • 1. День знань – 1 вересня
    2. День захисників і захисниць України – 1 жовтня
    3. Новий рік – 31 грудня – 1, 2 січня (3 дні)
    4. Різдво – 25, 26 грудня (2 дні)
    5. Міжнародний жіночий день – 8 березня
    6. День пам’яті усіх жертв Другої світової війни – 8 травня
    7. Великдень (2 дні)
    8. Поминальний день (1 день)
    9. Трійця (2 дні)
    10. День Конституції – 28, 29 червня (2 дні)
    11. День Незалежності – 24, 25 серпня (2 дні)