Ми у Facebook

Паблік Навчального центру “AB-Lingvo” https://ablingvostudy

Робота в “AB-Lingvo” https://ablingvowork

Здоровий Спосіб Життя https://everhealthylife

Пошук

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Архів

Де живе добро: граємо з користю (Поради батькам маленьких діток)

Адже так важливо любити дитину – тоді не буде жорстокості та насильства…

У діяльності дітей гра займає не останнє місце. Для малюків, а іноді й підлітків, гра стає не просто часом, який можна провести цікаво. Час, проведений за грою, адаптує дитину до соціуму, допомагає правильно пристосуватися до неординарних життєвих ситуацій та пережити їх за необхідності безболісно.

Граючи в ту чи іншу гру, діти стають не тільки більш самостійними, але й навчаються дорослішати, а разом с тим вміло програвати та вигравати, у тому числі ніби «промацувати» межі дозволеного.

Саме тому що гра є центральним місцем в житті дітей, вона стала тим методом виховання, завдяки якому дорослі, як батьки так і психологи, педагоги та вихователі можуть непомітно впливати на виховання дитини. Крім цього, доросла людина може грамотно вивчити внутрішній світ дитини, а за необхідності психологічного втручання коректувати поведінку малюків.

Завдяки цьому психологія збагачена цілим пластом різноманітних ігор, що відрізняються направленістю. До ігор психологічного типу долучають як одну людину, так і декілька. Однак деякі ігрові заняття можуть бути використані і як індивідуальні, і як колективні.

Психологічні ігри для дітей відрізняються різноманітністю та розрізнені за віковими категоріями, напрямками та цілями. Саме цільовий напрямок тієї чи іншої гри залежить від того, які труднощі виникають у дитини при дорослішанні та соціальній адаптації.

Як було згадано вище, дитячі психологічні ігри існують найрізноманітніших напрямків: ті, що розвивають пам’ять, мову, увагу, уяву. Але найдобріші, найпозитивніші ігри – це ті, що допомагають малюкам розвинути гарні якості характеру, стати доброзичливими, навчитися відрізняти хороші вчинки від поганих.

Ігри для дітей до півтора років

«Поцілунки»

Це проста домашня гра. Зміст у тому, щоб надсилати малюкові повітряні поцілунки. Вони можуть стосуватися ніжок, ручок, щічок, животика маленької дитини. Треба навчити малюка відповідати тим же.

«Де болить?»

Гра, яку мимоволі використовують у багатьох родинах на рівні підсвідомості. Якщо дитина впала, вдарилася чи забилася, треба подути на хворе місце і сказати: «Де болить? Все – більше не болить!». До дорослого малюк також може застосувати цю тактику співчуття. А також до улюбленої ляльки, що впала. Доброта може зцілювати!

«Частування»

Коли дитину пригостили яблуком або цукеркою, обов’язково треба попросити, щоб вона поділилася з Вами або ще з кимось. Після цього треба голосно та щиро подякувати малюкові за щедрість та доброту до ближнього. До гри можна залучити улюблені іграшки та ділитися з ними.

Ігри для дітей від півтора до трьох років

«Маленький помічник»

Ця гра також знайома багатьом. Маленька дитина вже може бути помічником. Для цього треба пограти в маленького маминого помічника. Показуючи малюку, як витирати пил або поливати квіти, можна виховати в дитині бажання бути корисною та доброю, вміти допомогти близьким та знайомим. Можливість бути корисним – це також прояв доброти.

«Принеси, будь ласка»

Суть гри в тому, щоб дитина виконала прохання дорослого або братика, або сестрички. Треба знайти та принести ту чи іншу річ, звичайно ж, малюк повинен знати, де ця річ зазвичай знаходиться. Далі потрібно розглянути принесене та емоційно подякувати дитині за допомогу в пошуку.

Ось ще низка чудових ігор, яка стане у пригоді для розвитку

почуття доброго для діток, яким вже виповнилося три роки

«Скарбничка добрих справ»

Завдання полягає в тому, щоб дитина мала бажання робити добрі справи. Отже, треба нарізати з кольорового паперу декілька кружальців. Це буде своєрідний символ зроблених за день добрих вчинків. Знайдіть коробочку, що буде скарбничкою для цих вирізаних фігурок. Щодня дитина повинна покласти у коробочку стільки кружечків, скільки гарних справ зроблено протягом дня. Якщо таких не було, то завжди можна допомогти малюкові зробити щось корисне та добре, щоб у нього був стимул до хорошого.

«Злі хмаринки»

Треба дати дитині вирізані з темного картону хмарки або плями, запропонувавши скласти їх у мішечок або якусь скриньку. Треба спонукати малюка поділитися неприємностями пройдешнього дня та негарними вчинками. Має бути домовленість про те, що дитина складає в мішечок або скриньку свою злість та образу, негативні емоції цього дня та викидає їх в сміття, щоб не держати погане у серці.

«Ласкаві імена»

Це колективна гра, ціль якої виховати в дітей доброзичливість одне до одного. Гравцям потрібно стати в коло. Учасник кидає м’яча іншому і так по черзі, при цьому він повинен назвати того, кому кидає м’яч ласкавим ім’ям. Тобто: Оленька, Олюшка, Олюня, Сергійко, Настюнька, Настюшенька, Василечок, Василько, Іванко, Ванюша, Ванятко і так далі. Виграє той учасник, котрий назве найбільше ласкавих імен.

«Компліменти»

Діти сідають в коло, повернувшись обличчям всередину, та тримаються за руки. Кожен з гравців має казати своєму сусіду по колу добрі та приємні слова. Той має відповісти на похвалу: «Спасибі, мені дуже приємно!». І так по черзі. Малюки повинні знаходити слова, які будуть приємні гравцю, до якого звертаються. Допомога дорослого можлива. Але бажано, щоб діти знаходили добрі слова самі.

«Піраміда любові»

Ця гра більш підходить для колективного заняття. Треба згадати разом з малюками те, що нам всім дороге, що ми любимо. Це можне бути подія або людина, іграшка або якась річ. Сама піраміда любові будується з рук учасників. Ведучий, яким постає старша дитина або доросла людина, починає забудову, простягаючи руку вниз долонею. Вона повинна назвати те, що є для неї улюбленим. Слідом за ведучим таким же чином роблять і всі учасники гри. Вони згадують улюблені моменти, ситуації або речі чи людей, при цьому кладучи руку на долоню попереднього учасника. Таким чином виростає «піраміда любові».

Цікавих та корисних психологічних ігор – безліч. Ці ігри навчають доброті, проте використовуються найчастіше не як навчальний елемент, а як гарне проведення часу разом. Такі ігри знаходять найбільш теплий відгук як у серці малюків, так і в душі дорослих!

Піна Коллада

Поширити:

Залишити відповідь

Наші контакти

Контакти / м.Шостка

(096) 397-98-01

(066) 712-99-10

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

____________________

Контакти / м.Конотоп

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

Перетелефонуйте мені

НЕРОБОЧІ ДНІ ПРОТЯГОМ КАЛЕНДАРНОГО РОКУ:

  • 1. День знань – 1 вересня
    2. День захисників і захисниць України – 1 жовтня
    3. Новий рік – 31 грудня – 1, 2 січня (3 дні)
    4. Різдво – 25, 26 грудня (2 дні)
    5. Міжнародний жіночий день – 8 березня
    6. День пам’яті усіх жертв Другої світової війни – 8 травня
    7. Великдень (2 дні)
    8. Поминальний день (1 день)
    9. Трійця (2 дні)
    10. День Конституції – 28, 29 червня (2 дні)
    11. День Незалежності – 24, 25 серпня (2 дні)