Ми у Facebook

Паблік Навчального центру “AB-Lingvo” https://ablingvostudy

Робота в “AB-Lingvo” https://ablingvowork

Здоровий Спосіб Життя https://everhealthylife

Пошук

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Архів

“Я для своєї дитини…”. Тема №3. Куди вступати дитині на навчання

“Я для своєї дитини зроблю все, що від мене залежить, щоб покращити її життя, матеріальний стан, фізичне та психологічне здоров’я… Буду завжди робити те, що від мене потребується задля досягнення цієї мети”.
До уваги наших читачів нова рубрика “Я для своєї дитини…”.

Стаття для тих, хто разом із дитиною ще не визначився, що йому чи їй потрібне у житті. Таких людей буває немало. Вагання походять від невпевненості абітурієнта, від великого спектру інтересів, коли молода людина не знає, яку професію обрати для свого майбутнього, насамкінець так буває, що дитина навчалася посередньо з усіх предметів та тепер не може вирішити, який напрямок обрати.

Визначимо, для чого нам освіта! Отримати «корочку»?

Якщо вам освіта потрібна заради документа, щоб отримати бажану вакансію (інколи навіть у магазини беруть тільки спеціалістів з дипломами), то обрати можна будь-який виш, аби він мав ліцензію на освітню діяльність, а також враховувався ваш напрямок. Також це може бути заклад з малим конкурсом, невисокою вартістю навчання, зручним місцем розташування або навпаки подалі (у столиці) заради престижу та можливості бути працевлаштованим до великої кількості приватних підприємств та державних організацій.

У чому різниця між державою та приватним сектором?

В першу чергу у тому, що приватних підприємців здебільшого цікавлять ті спеціалісти, які вміють та хочуть працювати на результат, і не важливо, чи є у працівника диплом про вищу освіту (виняток становлять, напевне, ті бізнесмени, які вимагають дипломів для працівників торгівлі). Державні ж установи потребують чітких «корочок» державного стандарту.

Більшість роботодавців-приватників скаржаться на те, що молоді кадри з дипломами вже вважають себе за визначенням занадто гідними працювати у них лише тільки тому, що вони мають дипломи. Проте підприємці так не думають! І це є причиною багатьох «провалів» при першому працевлаштуванні. Диплом сам по собі нічого не вартий, якщо людина прийшла на роботу тільки відсидітися. Тому, якщо комусь потрібна лише «корочка», варто задуматися, чи слід продовжувати свою освіту! Адже на престижну роботу телепня ніхто не візьме!

Освіта – для отримання знань, умінь та навичок

Якщо ви йдете на навчання, щоб згодом займатися улюбленою справою, з гідністю дарувати людям якість товарів та послуг – тоді до вибору вишу слід підійти з усією уважністю та скрупульозністю. Обирати треба заздалегідь. Це не рішення одного дня. Інколи й не місяця! Отже, за якими критеріями ви можете обрати заклад?

1. Цікавтеся, після яких вищих закладів роботодавці охоче беруть на роботу. Інформацію можна знайти у відгуках в Інтернеті, почути у розповідях знайомих, прочитати у публікаціях в газетах, відвідати семінари у центрі зайнятості, розпитати у самих ВНЗ тощо… Часто підприємці укладають партнерські договори з вишами. У такому випадку роботодавці зацікавлені в вас, як у випускнику даного ВНЗ. 

2. Дізнайтеся, який конкурс у тому чи іншому виші (скільки претендентів на одне місце), оцініть реально свої можливості та сили. Усе варто ретельно зважити.

3. Скільки коштує навчання? Не всі можуть потрапити на бюджет, тому це питання не має бути на останньому місці. Також не забуваємо про видатки на проїзд, проживання, харчування і т.п.

4. Чи є пільги та знижки при вступі? А ще цікавтеся вартістю навчання по країні взагалі. Можливо, вами буде прийняте рішення, яке раніше ви навіть не могли собі уявити, проте яке вас цілком влаштовує або навіть є більш прийнятним. Чи є можливість проживання у гуртожитку, його ціна, вартість «місцевого» Інтернету (буває невмотивовано завищеною), необхідність благодійних внесків, внесення коштів на ремонти тощо…

Шановні батьки! Уважно зважте усі «за» та «проти» разом зі своїми поки що учнями. Згодом вони  полинуть у доросле самостійне життя. Допоможіть їм гідно влаштуватися на навчання. Поки дитина навчається, ми дорослі, відповідальні за неї. Успіхів вам у цій нелегкій справі!

Чиж М.В.

Поширити:

Залишити відповідь

Наші контакти

Контакти / м.Шостка

(096) 397-98-01

(066) 712-99-10

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

____________________

Контакти / м.Конотоп

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

Перетелефонуйте мені

НЕРОБОЧІ ДНІ ПРОТЯГОМ КАЛЕНДАРНОГО РОКУ:

  • 1. День знань – 1 вересня
    2. День захисників і захисниць України – 1 жовтня
    3. Новий рік – 31 грудня – 1, 2 січня (3 дні)
    4. Різдво – 25, 26 грудня (2 дні)
    5. Міжнародний жіночий день – 8 березня
    6. День пам’яті усіх жертв Другої світової війни – 8 травня
    7. Великдень (2 дні)
    8. Поминальний день (1 день)
    9. Трійця (2 дні)
    10. День Конституції – 28, 29 червня (2 дні)
    11. День Незалежності – 24, 25 серпня (2 дні)