Ми у Facebook

Паблік Навчального центру “AB-Lingvo” https://ablingvostudy

Робота в “AB-Lingvo” https://ablingvowork

Здоровий Спосіб Життя https://everhealthylife

Пошук

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Архів

Літо з “AB-Lingvo” – 5-й лист. “Як навчити дитину плавати”

  

    Вітаємо вас у нашій новій розсилці "Літо з "AB-Lingvo" від навчального центру "AB-Lingvo"

   в  Шостці, Конотопі, Кролевці! Ми, як і обіцяли, приготували для вас багато цікавої інформації.

   Також на вас та ваших діточок  чекають конкурси та призи. Читайте з інтересом,

   пізнавайте нове, отримуйте чудові результати.


Kaileena, автор циклу статей

 Сьогодні наша тема про те, як навчити дитину плавати.

 

У минулому номері розсилки ми говорили про те, як привчити дитину до активного відпочинку на природі. Звісно, вирушити до лісу, посидіти біля вогнища та напекти картоплі або підсмажити сало на гілочках цікаво, але не забуваймо про те, що розпочався купальний сезон.

 

А ваша дитина вже вміє плавати?

 

Якщо ні, то разом допоможемо вашим синочку або донечці навчитися. Сьогодні ми розглянемо поради спеціалістів стосовно того, як потрібно навчати дитину плаванню, а також, як зробити процес навчання безпечним та цікавим.

 

 

 

З чого розпочати

 

  • Навчати дитину плавати можна у будь-якому віці, навіть з перших тижнів життя. Зараз існує безліч методик по навчанню новонароджених. Це пояснюється тим, що в таких малят ще не виник страх води, тому, навчаючи змалечку, ви допоможете дитині в більш старшому віці легше сформувати необхідні навички. Звісно, мова йде лише про спеціальні вправи у ванночці. Але якщо ви вирішили скористатися цими, модними на сьогоднішній день методиками, варто все-таки спочатку проконсультуватися з лікарем.
  • Якщо ви не прихильник такого раннього навчання, то зачекайте, поки дитині не виповниться 2-3 роки. Але тепер доведеться допомогти малюку подолати страх води. І тут у пригоді знову стане ванна. Наберіть побільше води, вона повинна бути комфортної температури – близько 30 градусів. Боротися зі страхом краще в ігровій формі, тому вам у пригоді стануть м’ячики та різноманітні іграшки, що не зіпсуються під час купання. Головне, щоб контакт з водою викликав тільки позитивні емоції.
  • Поясніть дитині, що м’ячик не тоне, тому що він наповнений повітрям, а повітря легше за воду. Нехай малеча набере повні легені повітря та ляже на воду, тримаючись за бортик ванни. Підтримуйте дитину руками, щоб їй не було страшно та на випадок, якщо дитячі ручки зісковзнуть з бортика.
  • Коли дитина перестане боятися води, необхідно буде навчити її правильно дихати. Краще, якщо ви будете виконувати вправи разом з дитиною: так малюку буде цікавіше і він краще зрозуміє, що і як потрібно робити. Попрохайте дитину набрати повні легені повітря та якнайдовше затримати дихання. Нехай малюк уявляє себе маленькою рибкою, яка переховується від хижака у заростях водоростей. Потім потренуйтеся правильно вдихати та видихати повітря. Зробіть глибокий вдих та дмухайте як можна сильніше на м’ячик, який знаходиться у воді. Потрібно, щоб він «проплив» від одного края ванни до іншого. А можна просто побавитися з паперовими корабликами або здувати пір’їнку з долоньки.
  • Потім будемо привчати дитину не боятися пірнати під воду. Попросіть синочка або донечку вдихнути повітря, скласти губи трубочкою та занурити їх у воду та видихнути. Ось так пускаємо бульбашки, доки дитина не перестане боятися води. Потім нехай дитина набере повні легені повітря, затримає дихання та спробує занурити обличчя у воду повністю. Обов’язково поясніть дитині, що не можна відкривати рот, щоб не захлинутися. Можете доторкнутися кінчиками пальців до губ малюка, щоб процес занурення під воду був під вашим контролем.
  • Щоб привчити дитину не заплющувати очі під водою, покладіть на дно ванни декілька різнокольорових іграшок і запропонуйте «пірнути» під воду та позбирати їх. Малюк захопиться новою грою й забуде про свій страх.

 

Вправи, які можна виконувати у ванні

 

  • Лелека. Запропонуйте дитині уявити себе птахом, який добуває собі корм на дні водоймища. Нехай малюк затримає дихання та з розплющеними очима занурює обличчя у воду, намагаючись носом доторкнутися до дна ванни. 
  • Вправа на занурення у воду.  Дитина повинна вдихнути повітря, надувши щічки, та зануритися у воду, наче ховаючись від вас. Потім малюк піднімає голову над поверхнею води та видихає повітря. 
  • Пливемо. Малеча лягає на воду, тримаючись руками за край ванни і рухає ніжками вгору і вниз, не згинаючи їх у колінах, так, як наче малюк пливе.

 

 

Варто пам’ятати…

 

  1. Не розраховуйте на те, що пройде всього декілька занять, і дитину можна буде вчити плавати вже по-справжньому, у водоймі. Малюку потрібен час, щоб позбутися страху та набути необхідних навичок. До того ж, одній дитині на це  потрібно менше часу, іншій більше – все залежить від індивідуальних особливостей. 
  2. Не примушуйте малечу до чогось силоміць та не підвищуйте голос. У дитини повинні бути лише позитивні асоціації з водою.  
  3. Не зловживайте перебуванням у воді – хвилин 15 цілком достатньо. «Пірнати» кожен день зовсім не обов’язково, більше користі буде від 2 разів на тиждень, інакше навчання почне втомлювати дитину та швидко набридне. Слідкуйте за тим, щоб вода була комфортної температури: не занадто гаряча і не прохолодна. Також враховуйте те, що після їжі до початку водних процедур повинно пройти не менше години. 
  4. Не забувайте про техніку безпеки! Під час занурень у воду підтримуйте дитину руками, щоб мати змогу швидко витягнути малюка з води, якщо він почне захлинатися. Навіть якщо дитина вже впевнено почуває себе у воді та правильно виконує всі вправи, не відходьте від ванни і, тим більш, не залишайте синочка або донечку без нагляду.

 

Якщо дитина почала захлинатися, швидко витягніть її з води та дайте відкашлятися, заспокоюйте малюка. Не рекомендується стукати по спині або трясти дитину, так можна її ще більше налякати.

 

Вчимося плавати по-справжньому)

 

Ваша дитина вже підросла, і тепер можна вже вчитися плавати у водоймі. Спеціалісти вважають, що найкращий вік для цього 6-7 років. Звісно, легше навчитися плавати, перебуваючи на морі, тому що, як ви пам’ятаєте зі школи, солона вода має більшу щільність, внаслідок чого простіше триматися на плаву. Але якщо ви поки що не маєте такої можливості, не засмучуйтесь, вирушайте на річку або озеро. Але пам’ятайте, що обране для навчання місце повинно бути неглибоким. Слідкуйте за тим, щоб дно водойми було вкрите пісочком і не мало гострих камінців, коріння чи битого скла, вода повинна бути прозорою.

 

Практичні поради

 

  • Займатися плаванням краще у ранковий час. Для цього обирайте теплий, сонячний день. Візьміть із собою м’ячик, дошку з пінопласту тощо. 
  • Перед тим, як зайти у воду, пройдіться по берегу, подивіться на рибок, що плавають на мілині. Заходити у воду потрібно поступово, тримаючи дитину за руку. Якщо малюку страшно, не змушуйте йти далі. Через деякий час, коли дитина звикне і заспокоїться, можна буде повторити спробу зайти на більшу глибину. 
  • Зайдіть з дитиною у воду на невелику глибину – щоб було вище коліна – і нехай малеча спробує пропливти, тримаючись за м’яч або пінопластову дошку. 
  • Слідкуйте за тим, щоб дитина не отримала переохолодження, краще виходити з води хвилин через 10-15.

 

 

Вправи, що допоможуть навчитися плавати

 

Всі вправи виконуються тільки разом з дорослими або під їх наглядом!

 

  1. Хто швидше? Ця вправа призначена для того, щоб навчити дитину справлятися зі спротивом води та перемогти відчуття страху. Для цього у воду, недалеко від берега, так щоб було неглибоко, покладіть іграшки, що не тонуть. По команді дітлахи біжать з берега до іграшок, забирають їх та повертаються на лінію старта. Потім знову у воду, і так до тих пір, поки всі іграшки не будуть зібрані. Переміг той, в кого виявиться більше трофеїв.  
  2. Вправа з м’ячем. Зайдіть з дитиною у воду. Нехай вона обхопить м’яч руками, ляже на воду та пливе, використовуючи тільки ноги. 
  3. Медуза. Ця вправа для тих, хто хоче побороти страх води та навчитися пірнати. Для її виконання зайдіть з дитиною до пояса у воду. Запропонуйте їй підняти руки вгору, глибоко вдихнути та затримати дихання. Потім необхідно нахилитися та повільно лягти на живіт, обличчя при цьому повинно бути занурене у воду. Дитина розводить ніжки та ручки в боки, а потім спливає на поверхню. 
  4. Дельфін. Необхідно зробити глибокий вдих та зануритися на дно водойми. Тоді вистрибнути з води якомога вище та видихнути повітря.

 

Як зробити відпочинок на воді безпечним

 

  • Діти часто захоплюються і продовжують плескатися у воді, навіть якщо змерзли так, що по шкірі бігають мурашки. Не допускайте переохолодження, не дозволяйте малечі довго перебувати у воді. Якщо дитина все таки змерзла, розітріть її махровим рушником так, щоб шкіра порожевіла, перевдягніть у сухий теплий одяг та дайте випити гарячого чаю. 
  • Не залишайте дітей без нагляду, як би впевнено вони не почували себе у воді. Обов’язково хтось з дорослих повинен бути поряд. 
  • Якщо дитина втомилась, припиніть заняття. Наступного разу навантаження повинно бути меншим. 
  • Не вимагайте від дитини виконання тих вправ, які їй не під силу, або які вона боїться виконувати. Інакше дитина отримає стрес, внаслідок якого вона може так і не навчитися плавати. 
  • Не можна кидати дитину у воду або залишати саму на глибокому місці. Так взагалі не вчать плавати! 
  • Якщо з вами декілька дітей, слідкуйте за тим, щоб вони не штовхали один одного у воду та, пірнаючи, не хапали нікого за руки чи ноги. Пояснюйте, що це небезпечно. 
  • Багато пірнати – шкідливо. Під час затримки дихання мозок отримує недостаню кількість кисню. Тому може виникнути головокружіння, навіть є небезпека втрати свідомості.

 

Що робити при нещасному випадку на воді

  

Краще, звісно, щоб такі ситуації не траплялись, але все одно потрібно бути підготовленими, про всяк випадок.

 

  • По перше, зберігайте спокій, щоб там не трапилось. Тільки маючи ясний розум ви зможете допомогти дитині. 
  • Якщо дитина починає тонути кидайте їй рятівне коло або дошку з пінопласту, за які вона може триматися, поки ви допливете. 
  • Якщо дитина все таки наковталася води, потрібно видалити рідину з легень. Для цього покладіть постраждалого на зігнуте коліно обличчам донизу, голова та ноги повинні бути внизу, та натискайте на спину між лопатками. 

 

 

 

Щоб уникнути нещасних випадків, завжди дотримуйтесь правил безпечного перебування біля водоймищ!!!

 

Сподіваємось, що наші поради допоможуть навчити вашу дитину плавати. І не варто засмучуватися, якщо щось не виходить. Кожна людина індивідуальна: хтось навчився плавати змалечку, а хтось – лише у старших класах школи, тому не вимагайте від своєї дитини швидких результатів.

 

 

www.ab-lingvo.org.ua – сайт нашого навчального центру. В нас на ресурсі дуже багато статей, що стосуються дитячої тематики. Заходьте, читайте, коментуйте!

В нашому навчальному центрі "AB-Lingvo" діють чудові знижки на навчання.

Також в нас працює літній пізнавальний дитячий табір. Знижки для ваших діток!

 

Також читайте нашу минулорічну розсилку "Обучение и воспитание с "AB-Lingvo". Натисніть тут..

 

Щоб відписатися, надішліть у відповідь на цього листа "відписатися". {jcomments on}

Поширити:

Залишити відповідь

Наші контакти

Контакти / м.Шостка

(096) 397-98-01

(066) 712-99-10

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

____________________

Контакти / м.Конотоп

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

Перетелефонуйте мені

НЕРОБОЧІ ДНІ ПРОТЯГОМ КАЛЕНДАРНОГО РОКУ:

  • 1. День знань – 1 вересня
    2. День захисників і захисниць України – 1 жовтня
    3. Новий рік – 31 грудня – 1, 2 січня (3 дні)
    4. Різдво – 25, 26 грудня (2 дні)
    5. Міжнародний жіночий день – 8 березня
    6. День пам’яті усіх жертв Другої світової війни – 8 травня
    7. Великдень (2 дні)
    8. Поминальний день (1 день)
    9. Трійця (2 дні)
    10. День Конституції – 28, 29 червня (2 дні)
    11. День Незалежності – 24, 25 серпня (2 дні)