Ми у Facebook

Паблік Навчального центру “AB-Lingvo” https://ablingvostudy

Робота в “AB-Lingvo” https://ablingvowork

Здоровий Спосіб Життя https://everhealthylife

Пошук

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Архів

Літо з “AB-Lingvo” – 7-й лист. «Як зміцнити імунітет дитини. Частина 1»

 

    Вітаємо вас у нашій новій розсилці "Літо з "AB-Lingvo" від навчального центру "AB-Lingvo"

   в  Шостці, Конотопі, Кролевці! Ми, як і обіцяли, приготували для вас багато цікавої інформації.

   Також на вас та ваших діточок  чекають конкурси та призи. Читайте з інтересом,

   пізнавайте нове, отримуйте чудові результати.


Kaileena, автор циклу статей

Випуск розсилки від «AB-lingvo» триває. У кожному номері ми пропонуемо батькам практичні поради стосовно виховання та розвитку дітей.

 

«Як зміцнити імунітет дитини. Частина 1»

 

Зараз можна почути від батьків, що останнім часом діти стали часто хворіти. Дійсно, молоде покоління українців не може похвалитися міцним імунітетом. Причин для такого явища багато: це і сумнозвісний Чорнобиль, і погана екологія, і неякісне та нездорове харчування. Причому проблеми можуть бути не тільки набутими з віком, часто дітки народжуються вже зі слабким імунітетом. Але не все втрачено, імунну систему можна зміцнити. На цю тему сьогодні й поговоримо.

 



 

 

Що являє собою імунітет

 

Імунітет  – це своєрідна система безпеки організму. Завдяки роботі імунних клітин віруси та шкідливі бактерії знищуються. Але якщо імунна система ослаблена, віруси потрапляють в організм і починають активно розмножуватися, в результаті чого людина починає хворіти.

 

В роботі імунної системи задіяна велика кількість внутрішніх органів. Це селезінка, кишечник, вилочкова залоза, мигдалини, кістковий мозок. Також перешкоду для проникнення бактерій і вірусів становлять слизові оболонки, шкіра, легені, тому потрібно зміцнювати весь організм, а не лікувати один який-небудь орган.

 

Що порадить традиційна медицина

 

Усі маленькі  діти хворіють, тому не варто одразу панікувати. Хвороба допомагає організму виробляти антитіла, тобто речовини, що захищають клітини від вірусів. Так формується імунна система дитини. Але є ознаки, які змушують замислитися, чи все гаразд з імунітетом дитини. На ослаблення імунної системи вказують:

 

1.    Часті застуди (вважаються такими, якщо дитина хворіє на ГРВІ частіше шести разів на рік)

2.    Наявність алергічних реакцій

3.    Після застуд виникають ускладнення

4.    Дитина не одноразово хворіла на пневмонію або гнійний отит   

 

Якщо ви відмітили дані ознаки, то не зайвою буде консультація лікаря-імунолога. Після детального обстеження дитині, можливо, призначать спеціальні лікарські засоби, що допоможуть підвищити захисні сили організму. Якщо не маєте довіри до хімічних препаратів, спробуйте ліки на основі трав, наприклад, настоянку ехінацеї пурпурової. Але обирайте варіант лікування для своєї дитини тільки порадившись зі спеціалістом.  

 

Ліки ліками, але не забувайте про інші методи зміцнення імунітету, наприклад, загартовування. Медики стверджують, що ця процедура не тільки допомагає покращити роботу імунної системи, а ще й зміцнює судини та покращує загальне самопочуття. Отже, якщо відсутні протипоказання, можна приступати до загартовування. Але не слід думати, що починати загартовуватися треба з пірнання в ополонку або прогулянки босоніж по снігу. Звикати до низької температури потрібно поступово. Краще всього розпочати загартовувати дитину влітку або пізньою весною, коли вже достатньо тепло. 

 

 

Щоб зробити процедуру дійсно корисною, необхідно пам’ятати про основні правила загартовування.

 

1.    Вода для душу чи обливання не повинна бути холоднішою за +30-32 градуси. Потім,  поступово можна зменшувати температуру води на два-три градуси кожні три дні.

2.    Починати загартовування краще з ніг та шиї.

3.    Пам’ятайте про те, що найкращого результату можна досягнути при контрастних процедурах, тобто потрібно чергувати тепло та холод.

4.    Час процедури повинен становити не більше 15 – 20 хвилин.

5.    Корисно буде чергувати різні методи загартовування. Наприклад, розпочати з повітряної ванни, потім – контрастний душ і знову повітряна ванна.

6.    В жодному разі не починайте загартовування, якщо дитина хворіє! Загартовування – це  профілактичний засіб.

7.    Не переривайте загартовування, інакше, пропустивши декілька днів, доведеться розпочинати все з початку.

8.    Перед тим як розпочати загартовувати дитину, обов’язково порадьтеся з лікарем.      

 

Методи загартовування

 

Повітряні ванни. Розпочинати загартовування дитини краще всього використовуючи саме цей метод. Також даний спосіб підійде для маленьких діток. Полягає він у тому, що в одній кімнаті потрібно відкрити вікно та знизити температуру до 10 – 12 градусів. В іншій нехай буде комфортна для дитини температура (18 – 22 градуси). Одягніть дитину тепліше та запропонуйте пограти в яку-небудь рухливу гру. Переміщуйтесь з малюком з холодної кімнати в теплу та навпаки.


Також багато користі для здоров’я дитини буде від щоденних прогулянок на свіжому повітрі. Привчайте змалечку дитину бувати на вулиці кожного дня не менше чотирьох годин за сприятливої погоди.

 

Обтирання.  Цей метод, як і попередній, також оптимально підходить для початку загартовування. Для цього потрібно намочити рушник та роздягнути дитину до пояса та розтирати її цим рушником. Температуру води, яка використовується для даної процедури, потрібно також поступово змінювати, краще всього на один-два градуси через день. Влітку температура води для обтирання на початковому етапі повинна бути не нижчою за 34 градуси, а взимку – 35-36 градусів. Після обтирання необхідно розтерти шкіру дитини сухим рушником до легкого почервоніння.

 

Якщо часто болить горло. Нерідко батьки скаржаться, що варто дитині випити прохолодної води чи побути на холоді, в неї одразу червоніє та починає боліти горло, з’являється кашель. У такому випадку потрібно загартовувати дитяче горлечко. Для цього потрібно кожен день його полоскати спочатку теплою водою (температура не нижче 25 градусів), а потім поступово знижувати температуру. Спочатку процедура не повинна займати більше хвилини, згодом тривалість збільшують до трьох хвилин. Деякі лікарі радять додавати у водичку трохи солі. Також не зайвим буде й полоскання горла відварами лікарських трав: ромашки, м’яти, нагідок. Полоскати горло варто два рази на день: вранці та ввечері.

 

Контрастний душ. Ця процедура включає в себе почергове обливання теплою та холодною водою. Температура повинна становити не нижче 34 та не вище 40 градусів. Починаємо загартовування з теплої водички, тривалість  – 35-40 секунд. Потім черга прохолодної, процедура повинна тривати не довше 20 секунд. Через три дні можна понизити температуру води на два-три градуси.

 

 

 

Здорове харчування – важлива складова міцного імунітету

 

Ще однією причиною зниження імунітету є незбалансоване харчування та проблеми з травною системою.

 

Як відомо, майже 70 відсотків імунних клітин знаходяться у кишечнику. Тому дуже важливо, щоб дитина правильно харчувалася. Прийом деяких ліків призводить до знищення корисної мікрофлори кишечника, а нездорове харчування тільки погіршує ситуацію. До того ж, деякі вітаміни синтезуються в організмі людини за допомогою цих бактерій. Тому важливо вводити в щоденне меню дитини кисломолочні продукти: кефір, йогурт, біфівіт. Ці продукти сприяють нормалізації мікрофлори, а тому сприяють підвищенню захисних сил організму дитини. Але є одне зауваження: обирайте максимально натуральні продукти. Від йогуртів з яскравим неприродним кольором і синтетичним смаком користі не буде.

 

Також дуже важливим фактором є збалансованість білків, жирів і вуглеводів у раціоні дитини. Недостатня кількість хоча б однієї складової призводить до ослаблення імунітету. Про це варто пам’ятати дівчаткам-підліткам, які занадто захоплюються різноманітними дієтами.

 

Обов’язково потрібно піклуватися про те, щоб дитина отримувала з їжею всі необхідні вітаміни та мінеральні речовини. Привчайте змалечку сина або доньку споживати більше овочів, фруктів та ягід. Дуже корисними є горішки та різноманітні сухофрукти. Але не забувайте, що горіхи можуть викликати алергічну реакцію, тому не зловживайте ними. 

 

 

www.ab-lingvo.org.ua – сайт нашого навчального центру. В нас на ресурсі дуже багато статей, що стосуються дитячої тематики. Заходьте, читайте, коментуйте!

В нашому навчальному центрі "AB-Lingvo" діють чудові знижки на навчання.

Також в нас працює літній пізнавальний дитячий табір. Знижки для ваших діток!

 

Також читайте нашу минулорічну розсилку "Обучение и воспитание с "AB-Lingvo". Натисніть тут..

 

Щоб відписатися, надішліть у відповідь на цього листа "відписатися".   {jcomments on}

Поширити:

Залишити відповідь

Наші контакти

Контакти / м.Шостка

(096) 397-98-01

(066) 712-99-10

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

____________________

Контакти / м.Конотоп

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

Перетелефонуйте мені

НЕРОБОЧІ ДНІ ПРОТЯГОМ КАЛЕНДАРНОГО РОКУ:

  • 1. День знань – 1 вересня
    2. День захисників і захисниць України – 1 жовтня
    3. Новий рік – 31 грудня – 1, 2 січня (3 дні)
    4. Різдво – 25, 26 грудня (2 дні)
    5. Міжнародний жіночий день – 8 березня
    6. День пам’яті усіх жертв Другої світової війни – 8 травня
    7. Великдень (2 дні)
    8. Поминальний день (1 день)
    9. Трійця (2 дні)
    10. День Конституції – 28, 29 червня (2 дні)
    11. День Незалежності – 24, 25 серпня (2 дні)