Ми у Facebook

Паблік Навчального центру “AB-Lingvo” https://ablingvostudy

Робота в “AB-Lingvo” https://ablingvowork

Здоровий Спосіб Життя https://everhealthylife

Пошук

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Архів

Шкільний етикет: дзеркало відносин

Відома істина полягає в тому, що людина прагне доброго до себе ставлення. Кажуть же: стався до людини так, як хочеш, щоб вона ставилася до тебе. Проте не кожен може похвалитися знанням того, як саме правильно поводитися з людьми і як це – бути чемним та тактовним. Особливо важливо прививати правила поведінки школярам, що з перемінним успіхом роблять як батьки, так і педагоги.

А зараз звернуся до школярів: чи впевнені ви, що ваша поведінка відповідає шкільному етикету, чи знаєте ви його? Ви можете спитати: та ми ж живемо не в 18 сторіччі та не приходимо до королів на аудієнцію, навіщо нам ті правила поведінки!? На це я можу відповісти: життя попереду довге та насичене, чи можете ви знати, як воно поверне, та де саме вам доведеться червоніти за свою невихованість. Між іншим, аудієнція у королеви Великобританії починається саме з установлених етикетом привітань та поклонів.

Але зараз мова буде йти про шкільний етикет, про те, що ж треба робити та як себе поводити у шкільному закладі, щоб не мати проблем з однолітками та вчителями. Правила етикету зовсім не для того, щоб створити однаково слухняних людей, ні! Це можна назвати порадами, які допоможуть поважати особистість людини, навчитися пристосуванню до колективу та показати свої сильні сторони. Отже, правила, що допоможуть не створювати проблем в школі ані собі, ані іншим.

– Тримайте шкільні речі у порядку.

– Приходьте до школи без запізнень, не змушуйте інших чекати на себе.

– Якщо вже обставини склалися так, що ви запізнилися, то вмійте вибачитися та попросіть дозволу зайти до класу.

– Першим вітаються з учителем.

– Важливо цінувати шкільні речі, не треба завдавати шкоди меблям та стінам.

– На перерву можна вийти тільки з дозволу вчителя.

– На перервах зайві біганина, галас та недопустима нечемність.

– Сміття слід викидати тільки до сміттєвих кошиків та й не тільки у школі.

Це лише частина шкільних правил, але ви можете й самі пригадати, які правила шкільного етикету ще існують. Саме такі прості речі допоможуть вам здобути гарне до себе ставлення та повагу. Виконувати ці пункти дуже просто, до того ж це буде гарантом того, що навчання принесе корисні знання та радість спілкування.

Дозвольте дати ще кілька рекомендацій, які, можливо, стануть у пригоді тим, хто відкриє цю сторінку:

– для того, щоб комфортно почуватися на уроці, треба обов’язково виконувати домашні завдання;

– перевіряйте заздалегідь, чи всі підручники та зошити, а також приладдя для письма є у вашій шкільній сумці на наступний день;

– щоденник є обличчям учня, практично буде, якщо він буде заповнений не на один, а на два тижні вперед. Тоді буде дуже просто знайти потрібний предмет та зробити запис про те, що задане додому;

– не турбуйте інших на уроці дзвінком мобільного, вимкніть звук на своєму гаджеті, а у разі термінової потреби попросіть дозволу вийти та передзвонити;

– шкільні обов’язки щодо чергування виконуйте відповідально, адже це робиться саме для вас, вашого здоров’я та комфортного перебування у класі;

– будьте завжди охайними, слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом;

– добре поводитися треба не тільки у школі, але й на подвір’ї, вдома, у суспільстві. Етикет – це не тільки правила поведінки, яких потрібно дотримуватись, це невід’ємна частина особистості освіченої людини.

Зробити своє життя комфортним дуже просто. Візьміть до уваги правила етикету не у якості повчального трафарету, а як невеличкі підказки, що допоможуть пам’ятати, що людина відрізняється саме вмінням поводитися у суспільстві так, щоб потім не відчувати сорому за нечемність та невихованість ані перед друзями, ані перед однолітками, ані перед батьками, ані перед учителем. До речі шлях до успіху лежить також і через етикет!

Піна Коллада

Поширити:

Залишити відповідь

Наші контакти

Контакти / м.Шостка

(096) 397-98-01

(066) 712-99-10

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

____________________

Контакти / м.Конотоп

(096) 985-54-60

(095) 402-88-51

Telegram: 096 985 54 60

Також онлайн навчання

Перетелефонуйте мені

НЕРОБОЧІ ДНІ ПРОТЯГОМ КАЛЕНДАРНОГО РОКУ:

  • 1. День знань – 1 вересня
    2. День захисників і захисниць України – 1 жовтня
    3. Новий рік – 31 грудня – 1, 2 січня (3 дні)
    4. Різдво – 25, 26 грудня (2 дні)
    5. Міжнародний жіночий день – 8 березня
    6. День пам’яті усіх жертв Другої світової війни – 8 травня
    7. Великдень (2 дні)
    8. Поминальний день (1 день)
    9. Трійця (2 дні)
    10. День Конституції – 28, 29 червня (2 дні)
    11. День Незалежності – 24, 25 серпня (2 дні)